Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş Turnesi Tamamlandı.

Anasayfa / Haberler ve Duyurular / Haberler ve Duyurular >

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES 2017/1 programı kapsamında Payas Belediyesi ortaklığında yürütülen Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesi dahilinde gerçekleştirilen Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş Turnesi Altınözü ve Antakya İlçelerindeki faaliyeti ile tamamlandı.

Altınözü'nde Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Antakya İlçesinde ise Karlısu Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen etkinliklere öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Mansur ERK’in yazıp oynadığı tek kişilik tiyatro oyununda, Türk tarihinin ilk havacılarından Vecihi Hürkuş’a kadarki mucitler kahramanlar; Balkan Harbi, İstiklal Mücadelesi, Vecihi Hürkuş’un hayatı, Yerli Malının önemi, Sanayi ve Kalkınmanın bilhassa havacılığın önemi anlatıldı.

Tiyatro boyunca kimi zaman gülen, kimi zaman hüzünlenen izleyici öğrenciler, oyunla hem öğrendi, hem de güzel vakit geçirdiler.

Oyun sonunda konuşan Mansur ERK; “Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Bugün Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş’u 110. defa sahneledik. Bu okulda 110.’su sahnelenen bu oyunu THK Genel Başkanlığı katkısıyla şubelerimiz ve çeşitli kamu kurumlarımızın katkısıyla, siz değerli izleyicilerimizin ilgisiyle sürdürüyoruz. Buradan başta THK olmak üzere bizi ilgiyle takip eden bu çalışmaların gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederim. Sürçülisan etti isek affola der ve sizlere başarılar dilerim.” Dedi.

Ardından Mansur ERK’e çiçek takdim eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Salih ÖZGÜN de Mansur Bey’e teşekkür etti.
Oyunu izlemeye gelenler arasında yer alan THK Antakya Şube Başkanı Ahmet ŞENKULE’ye de teşekkür ederek çiçek takdim eden Antakya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesinin Müellifi ve Koordinatörü Ahmet ŞANAL; “Mansur Hocamız mazide uçak fabrikalarının kapatılması ve hava savunmasındaki kısıtlılığımızın sıkıntılarından bahsetti. Şükür ki artık yerli uçağımızı, helikopterlerimizi üretiyoruz. Mustafa Kemal’in işaret ettiği İstikbal işte bugündür. Gökler siz değerli öğrencilerimizi bekler. Biz Milli Eğitim camiası olarak, saygıdeğer başkanımız da THK adına sizlere desteklerimizi sürdüreceğiz. Bu bağlamda bir kez daha hem SODES Programıyla bizi destekleyen ilgili kuruluşlarımıza hem de proje boyu bizi yalnız bırakmayan THK Antakya Şubesine ve THK camiasına şükranlarımı arz ederim. Projemizde sona yaklaştık. Ancak durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle havacılık sanayi ve bilişim teknolojisi ile ilgili bu proje kapsamında kurulan atölyemiz faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

Bu kayıt 22/10/2018 18:55:26 tarihinde oluşturulmuş ve 558 kere ziyaret edilmiş.

Projemiz hakkında bilgi almak için tıklayın...

Havacılık tarihimizin bir çok ilkine imza atan Vecihi Hürkuş kimdir?


"MİNİK VECİHİLER HÜRKUŞ OLUYOR" PROJESİ

HATAY VALİLİĞİ KOORDİNASYONUNDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YÜRÜTÜLMEKTE OLAN BU PROJE
KALKINMA BAKANLIĞI TARAFINDAN SODES KAPSAMINDA FİNANSE EDİLMEKTEDİR.