Necati Oflazoğlu

Anasayfa / Hatay'ın Hayırseverleri / Antakya >

Serinyol Necati Oflazoğlu İlköğretim Okulu / Hayırseverimiz Necati Oflazoğlu
Bu kadar çok hayır alanı varken, neden öncelikleriniz arasına eğitimi aldınız?
Öncelikle teşekkür ediyorum böyle bir çalışma yaptığınız için. Benim için bu sorunun çok net bir cevabı var. İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımdır. Eğitim gönüllüsü bir insanım. Bundan dolayı eğitime katkıda bulunmayı düşündüm.
Unutamadığınız bir anınız oldu mu?
Bununla ilgili çok net bir anım yok ama inşaatı aşamasında yani okulun yapımı anında okuldaki öğretmenler, müdürümüz,diğer tüm çalışanlarımızın çok ciddi ve büyük katkılarda bulunmaları, amele gibi çalışmaları o zaman beni çok etkilemiştir. Onlara da tekrar huzurunuzda teşekkür ediyorum.
Eğitim kurumunda kendi adınız görmek nasıl bir duygu?
Eğitimin insan yaşamında en önemli, yaşamın gelişiminde ve devam etmesinde ve daha güzel yaşaması için en önemli faktör olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bir okulda ismimin yaşatılması ve yaşaması beni çok duygulandırıyor ve gururlandırıyor.
Gençlere vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?
Öğretmenlerin daha vizyonlu daha bilgi birikimi yüksek öğrenciler yetiştirmesini istiyorum. Ulusal eğitimimizin daha yüksek oranlara getirilmesi için çaba harcamalarını istiyorum. Öğrenciler de tabi ki kendilerin geliştirir, bu eğitimde aldıklarını eğer normal yaşamalarına aktarırlarsa daha bilinçli daha yaşanabilir bir Türkiye yaratacaklarını düşünüyorum.
Eğitim alanında yeni projeleriniz var mı?
Bu konuda ekonomim elverdiği sürece böyle bir şeyi tekrar düşüneceğim. Okul yaptırmış olduğum beni çok mutlu etti, herkese de tavsiye ediyorum. Kısmet olursa ileriki aşamalarda böyle bir okul daha düşünebilirim veya bu okul ile ilgili projeler düşünebilirim. Bu ileriki aşamada vereceğim kararlara bağlı.
Hayırseverimizi Tanıyalım;
Necati Oflazoğlu; 03.11.1959 yılında Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da sekiz çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak doğdu. İlk ve orta öğrenimini Antakya’da tamamlayan Necati Oflazoğlu Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni 1983 yılında tamamladı. Eğitimini tamamladıktan sonra yaşamına İstanbul’da devam etti.
İş yaşamına Üniversite üçüncü sınıfta başlayan Necati Oflazoğlu eğitiminin bitmesinden sonra tekstil imalat ve ihracatı ile gerçek anlamda iş yaşamındaki yerini aldı.

Halen devam etmekte olan iş yaşamında marka sahibi bir sanayici olarak üretim ve istihdam sağlayan Türkiye için önemini kavrayan; bu anlayışla çalışıp, sektörde ciddi adımlarla ilerleyen Necati Oflazoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.
Eğitimin genç nesil için ne denli önemli olduğunun bilincinde olan Necati Oflazoğlu iş yaşamının yanı sıra bir eğitim gönüllüsü olarak da çalışmalar yapmaktadır. Geleceğin genç nesillerin olacağını ve bu neslin eğitimle ülkemizi daha iyi konumlara taşıyacağını düşünen Necati Oflazoğlu karşısına bu anlamda çıkan her türlü uygulamaya destek vermektedir.
Boş zamanlarında yüzme ve kitap okumaya zaman ayıran Necati Oflazoğlu aynı zamanda çalışma temposu ile iş yaşamına yeni atılan kişiler için güzel bir örnek teşkil etmektedir.
İlkesi çalışmak dürüstlük ve eğitim olan Necati Oflazoğlu ödün vermeyen kimliği ile ilerde sektöre olan katkılarıyla da anımsanacaktır.
“İnsana yapılan yatırım en güzel yatırımdır.” diyerek, eğitimin önemini net bir şekilde vurgulayan ve ilimiz eğitim sürecine büyük emek veren hayırseverimize teşekkür ediyoruz.

Bu kayıt 23/10/2014 22:54:03 tarihinde oluşturulmuş ve 2716 kere ziyaret edilmiş.

İlçelere Göre Hayırseverlerimiz

AntakyaArsuzİskenderunBelen
PayasDörtyolErzinHassa
KırıkhanYayladağıAltınözüDefne
KumluSamandağReyhanlı