Yılmaz Nurlu

Anasayfa / Hatay'ın Hayırseverleri / Defne >

Çekmece Yılmaz Nurlu İlköğretim Okulu /Hayırseverimiz Yılmaz Nurlu ile röportaj yapıldı.
Öncelikle okul yapımına nasıl karar verdiniz?
Okumayı çok istediğim halde ekonomik nedenlerden okuyamadığım için içimde bir uhde kaldı. Bu nedenle okul yaptırmak istedim. Bu fikri ilk olarak yine hayırsever olan babam ve eşimle paylaştım. Bu konuda eşim bana destek oldu.
Sizin ya da eşinizin okulla iletişimi sürüyor mu, okula gidip geliyor musunuz? Okulunuz şuan hangi aşamada bulunuyor?
Okula sık sık giderim. Okul yönetimi ile iletişim çok sıcaktır. Her türlü ihtiyaçlarını karşılarım. Her fırsatta sosyal ve kültürel faaliyetlerine katılmaya çalışıyorum. Okulu gördüğüm de çocuklarımı görmüş gibi çok seviniyorum.
Çevrenizde sizden etkilenerek okul yaptıran ya da yaptırmak isteyen dostlarınıza, arkadaşlarınıza nasıl tavsiyelerde bulunursunuz, imkânı olanlara neler söylemek istersiniz?
Çok arkadaşım bu anlamda bana soru sordu. Nasıl yaptırdın? Ne kadar harcadın? Gibi… Çevremde maddi durumu iyi olan hayırseverlik yarışında yer almak isteyen arkadaşlarım oldu. Onlara bu işin manevi yönünden değerinin çok fazla olduğunu belirttim.
Bir eğitim kurumunda isminizin yer alması nasıl bir duygu, bizimle paylaşır mısınız?
Okulda ismimin yer alması öncelikle ülkem ve memleketime faydalı olmak adına ve öğrencilere faydalı olmak adına bana büyük kıvanç, onur, gurur veriyor.
Sayın Yılmaz Bey; okulun bittiği ve eğitim öğretime başladığı, ilk ders zili çaldığı gün orada bulunuz mu, o anki duygularınızı bizimle paylaşır mısınız?
Okulun resmi açılış töreninde Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, ya da Bakanlarımızla birlikte yapılmasını çok istiyorum. Onun dışında okuldaki etkinliklerde yer almaya çalışıyorum.
Yılmaz Bey okulun yapımı ve inşaat işlemleri sırasında karşılaştığınız sorunlar oldu mu?
Bürokratik engellerle karşılaşmadım. Bu anlamda bana çok yardımcı olundu. Ancak inşaat esnasında esnaf ve ticaret erbabı insanlar ve tüccarlardan problemler yaşadık. Söz verdikleri zamanda işlemimizi yerine getiremediler. Bu sebepten okulun tamamlanması biraz gecikti.
Öğrencilere, öğretmenlere ve gençlere neler tavsiye edersiniz?
Bu kadar fedakârlık ve özveriyi öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için yaptık. Öğretmenlerimizden öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmelerini istiyorum. Öğrencilerin de bu iyi eğitim ile ileride faydalı birer vatandaş iyi bir iş sahibi insanlar olmalarını bekliyor ve temenni ediyorum.
Okul yaptıran bir hayırsever olarak anılıyor olmanız, bizim de bu anlamda sizlerle buluşmamız sizlere nasıl bir duygu yaşatıyor? Duygularınızı bizimle paylaşır mısınız?
Eşim ve çocuklarım okulun yapımına başladığım günden tamamlanıncaya kadar bana sürekli yardımcı oldular. Onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. Okul bitince onların heyecanlarının arttığını manevi olarak haz aldıklarını ve gururlandıklarını gördüm.
Gelecek yıllarda okul yaptırma, eğitim alanında hayırseverliğe devam etme gibi bir düşünceniz ve projeleriniz olacak mı?
Maddi durumum elverdiği ölçüde eşim adına da bir eğitim tesisi yaptırmayı çok istiyorum. Eşimin isminin de yaşaması ve yaşatılmasına çalışacağım. Eğitim camiasına bir tuğla da olsa eklemekten onur duyarım.
Eğitime yürekten inanmış hayırsever Yılmaz Bey’in eğitimle ilgili düşündükleri projeler bizi oldukça sevindirdi. Daha bir okulun inşası henüz bitmişken hemen bir başka okul projesini düşünen hayırseverimize bu cömert yaklaşımlarından ötürü yine ekibimize göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz.

Bu kayıt 23/10/2014 20:51:01 tarihinde oluşturulmuş ve 3267 kere ziyaret edilmiş.

İlçelere Göre Hayırseverlerimiz

AntakyaArsuzİskenderunBelen
PayasDörtyolErzinHassa
KırıkhanYayladağıAltınözüDefne
KumluSamandağReyhanlı