Hayırsever İşadamı Uysal’dan İskenderun İlçemize Ortaokul

Anasayfa / Haberler ve Duyurular >


Vali Lekesiz, "Toplumun Gücü İyi Yetişmiş İnsan Gücü Kadardır”
 
Hayırsever iş adamı Ali Uysal tarafından İskenderun’da yaptırılacak olan ve merhume annesi Hanife Uysal’ın adı verilen 24 derslikli ortaokulun temeli düzenlenen törenle atıldı.
 
Temel atma programında konuşan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, eğitimin önemine vurgu yaparak, "Bir ilçenin, bir ilin, bir ülkenin yer altı kaynakları olabilir, kalkınmanın temel unsurlarından olan yer üstü zenginlikleri olabilir, çok zengin kültür mirası olabilir ama biliyoruz ki iyi yetişmiş, eğitimli insan gücü yeterli değilse bunların hiç biri bir anlam ifade etmez. Toplumun gücü eğitimli, iyi yetişmiş insan gücü kadardır.” dedi.
 
Lekesiz, "Eğitim pahalı ama cehalet daha da pahalı, cehaletin maliyeti çok daha yüksek. Bu nedenle eğitim adına konulan her bir tuğla ilçemizin, ilimizin, ülkemizin daha güçlü, daha müreffeh, daha aydınlık, daha kudretli geleceğine verilen destektir. İşte bugün sadece ilimizin, İskenderun ilçemizin değil aynı zamanda ülkemizin güçlü geleceğine katkıda bulunmak üzere genç nesil yetiştirecek eğitim yuvasının temelini hep beraber atacağız. Burayı işini seven, dünya yokuşunu çıkmak için her türlü meşakkati yaşamış değerli bir hemşehrimiz yaptırıyor. İlçemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Uysal ayrıca annesine hürmetini, okula adını vererek ve gençlere bu konuda örnek olarak gösteriyor, sadece bunun için bile ne kadar teşekkür etsek azdır.” diye konuştu.
 
İşadamı Ali Uysal da, merhume annesi Hanife Uysal adına yaptıracağı ortaokulu ilçeye kazandıracak olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Ben okuyamadım ama istedim ki, geleceğe yönelik en güçlü varlığımız olan çocuklarımız daha iyi şartlarda okusunlar, daha iyi şartlarda eğitim ve öğretimine devam etsinler. İlçemiz için hayırlı olsun." dedi.
 
İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’ın konuşmalarının ardından Vali Lekesiz, işadamı Uysal ve katılımcılar butona basarak okulun temeli attı.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu kayıt 18/09/2014 11:44:49 tarihinde oluşturulmuş ve 2603 kere ziyaret edilmiş.

İlçelere Göre Hayırseverlerimiz

AntakyaArsuzİskenderunBelen
PayasDörtyolErzinHassa
KırıkhanYayladağıAltınözüDefne
KumluSamandağReyhanlı