Tiyatro Kursları İle İlgili Okullara Duyurulur...

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI A.B. Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen, kurumumuzca eğitmen görevlendirmek ve kurs açmak üzere ayni olarak desteklenen Türkçe Öğretmeni Ahmet ŞANAL tarafından yazılan “Kırsalda Tiyatro” adlı proje Tiyatro Eğitimi ve akabinde Turne faaliyetleri başlayacaktır.

Projeyle İlimiz Merkez ve Merkeze bağlı köy/beldelerde yer alan okullardaki Tiyatro alanında özel istidadı/ilgisi olan öğrencilerimiz desteklenecek ve bu öğrenciler için açılacak Tiyatro kursu neticesinde oluşturulacak oyuncu kadrosuna turne ile deneyim kazandırılacaktır. Başvuru süresi ve kontenjanı sınırlı olup başvurularda 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı Tiyatro Şenliği projesinde başarılı bulunan öğrencilere öncelik verilecektir.

Okulunuzda/Kurumunuzda Tiyatro alanında başarılı/özel istidadı olduğunu düşündüğünüz öğrencilerinizin, en geç 20 Mayıs’a kadar velileriyle de görüşerek Antakya Halk Eğitim Merkezi ve A.S.O. Müdürlüğü bünyesinde açılacak “Kırsalda Tiyatro” adlı proje kapsamındaki Tiyatro Kursuna kaydolmaları gerekmektedir.Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Gençlik Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Ulusal Ajans veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz.