SODES 2017 Kapsamında İl MEM'den 4 Büyük Proje

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

SODES 2017 Programı proje başvuruları sonuçlandı.Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje koordinatörlerince hazırlanan 4 büyük proje kabul edildi.

Projelerle ilgili kısa bilgiler;

Minik Vecihiler, Hür Kuş Oluyor Projesi
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şubesinde görevli Proje Koordinatörü Ahmet Şanal tarafından yazılan bu projede başta Vecihi Hürkuş'un hayatı Hatay ili genelinde Tiyatro aktiviteleri ile tanıtılacak, Özel eğitime muhtaç çocuklara model uçak yapımı kursu verilecek, Vecihi Hürkuş'un Ankara'da bulunan kabri ziyaret edilecek, yine öğrencilerce Aselsan, Türk Hava Kurumu, TAI gibi kurumlara ve İstanbul'da bulunan Vecihi Hürkuş Müzesi'ne yönelik inceleme gezisi tertiplenecektir.

Doğalgaz Tesisatında Yeni Yöntemler ve Yenilikçi Yaklaşımlar

Yine Hayat Boyu Öğrenme Şubesinde görevli Proje koordinatörü Ahmet Şanal tarafından yazılan bu projede de doğalgaz tesisatı ile ilgili yeni yöntem ve tekniklerin eğitimi verilecek ve ilgili sektör için bölge işgücü piyasasına katkı sağlayacak ara eleman yetiştirilmesi sağlanacaktır.

Tarımla Engelleri Aşıyorum

ARGE Bölümünde görevli Türkçe Öğretmeni M. Cihangir Girişken tarafından yazılan bu projede ise yine Özel Eğitim kapsamındaki engelli öğrencilerin kültür mantarı yetiştirmeyi öğrenmesi ve bu yolla istihdam edinimlerinin kolaylaştırılması hedeflenmektedir.

Genç Kızlar İşbaşına

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen bu proje ise yine Hayat Boyu Öğrenme Bölümünde görevli Proje Koordinatörü Ahmet Şanal tarafından yazılmış ve Atike Aynur Karaçete'nin Başkanlığını yürüttüğü Hatay Girişimci ve Aydın Kadınlar Derneğine ait bir proje olup bu projede işsiz genç kızların kuaförlük ile ilgili eğitim alıp iş sahibi olmalarını hedefleyen bir istihdam projesidir.


Bu kayıt 17/10/2017 20:28:13 tarihinde oluşturulmuş ve 180 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı Projesiİyi Örnekler SitesiDeğerler Eğitimi
Cemil Meriç YılıMaddeyi Değil, Hayatı YakalaOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi ProjesiOsmanlı Türkçesi Öğreniyorum
Hatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?Ekmeğini Taştan Çıkaran Gençler
Mesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala ŞenliğiFidanlar Çınarların İzinde
Yahya Kemal Beyatlı Yılı