AGL Projesi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Dezavantajlıların İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması ve Sosyal Entegrasyonlarının Sağlanması Programı kapsamında desteklenen, Hayrettin Özkan Ortaokulu'na ait "Aydınlığa Giden Lokomotif Projesi" sertifika töreni gerçekleştirildi.

İş güvenliği, Çocuk Bakımı, El Yapımı Sabun Üretimi Kursları yanında İş Bulma ve İş Kurma faaliyetleri ile Çocuklar İçin Görgü Kuralları Eğitimi, Güzel Sanatlara Hazırlık (Müzik) kursu ve Muhtelif Konserler gibi faaliyetlerin de gerçekleştirildiği projenin sertifika töreni gerçekleştirildi.

Sertifika Törenine İş Kur Hatay İl Müdürü Ziya Yüksel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Köse, Hayrettin Özkan Ortaokulu Müdürü Ali ÖNAL, Usta Öğretici Asuman YONTUÇ ve Proje Ekibindeki Öğretmenleri katılım gösterdi.

Kursiyerlere özellikle kooperatifleşme, iş yeri açma gibi iş kurmaya dair ve meslek edinme yanında iş bulma ile ilgili de bilgi veren Ziya Yüksel ardından kursiyerlere sertifikalarını dağıtarak kursiyerleri tebrik etti.

Proje koordinatörü Ahmet ŞANAL tarafından Ekim ayı sonunda tamamlanacak projenin sürdürülebilirliği ile ilgili çalışmaların da yapıldığı bildirildi.

Bu kayıt 28/09/2017 15:35:56 tarihinde oluşturulmuş ve 319 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı Projesiİyi Örnekler SitesiDeğerler Eğitimi
Cemil Meriç YılıMaddeyi Değil, Hayatı YakalaOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi ProjesiOsmanlı Türkçesi Öğreniyorum
Hatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?Ekmeğini Taştan Çıkaran Gençler
Mesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala ŞenliğiFidanlar Çınarların İzinde
Yahya Kemal Beyatlı Yılı