Minik Vecihiler Ankara'ya Uçtu

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü adıyla SODES 2017/1 programı kapsamında Proje Müellifi ve Koordinatörü Ahmet ŞANAL tarafından yürütülen Minik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesi kapsamında Ankara Gezi organizasyonu bugün THK Genel Başkanı Kürşat ATILGAN'ın, ev sahipliğinde başladı.
Vecihi Hürkuş’un ve çalışmalarının tanıtılması, Sivil Havacılığın Özendirilmesi, Havacılıkla ilgili üretime dair teşvik ve farkındalık sağlanması, Model Uçak yapımı ile ilgili ilgisi olan öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesi, öğrencilerin milli ve manevi duygularının geliştirilmesi, Teknolojiye duyulan ilgiyi el becerilerini geliştirme konusunda bir fırsata dönüştürerek çocukların bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan korunması gibi amaçları taşıyan Minik Vecihiler Hürkuş oluyor projesi kapsamında rutinin dışında faaliyetler tasarlanmakta ve öğrenciler bir yandan eğlenirken diğer yandan da öğrenmeye devam etmektedir.
Hatay’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü adıyla uygulanan projede Model uçak kurslarının devam ettiği süreçte aynı zamanda Bir Tayyareci Vecihi Hürkuş adlı bir Tiyatro oyunu da gençler için sahnelenmektedir. Böylelikle özellikle İstiklal Savaşı öncesi ve sonrasında Türk Tarihinde Havacılık ve Havacılık Sanayisinin önemi vurgulanmaktadır.
2023’e doğru Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Havacılık ve Savunma Sanayisi ile ilgili yatırımları ve konuya dair devlet stratejileri gençlere anlatılmaktadır.
THK Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, SODES 2017 / 1 programı aracılığı ile T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen Ankara Gezi organizasyonunu sürdüren Proje Koordinasyon Ekibi ile Ankara’ya Uçan kendilerine Minik Vecihiler adını veren öğrenci grubu Ankara’da Anıtkabir, Taceddin Dergahı, Vecihi Hürkuş Kabri gibi ziyaretlerde bulunacak THK Üniversitesi, THK Paraşüt Kulesi ve Müzesi, Türk Hava Kuvvetleri Müzesi gibi havacılıkla ilgili gezilerini sürdürecek ve kendi yaptıkları uçaklarını Vecihi Hürkuş Havacılık Parkında uçuracaklardır.

Bu kayıt 03/10/2018 17:11:34 tarihinde oluşturulmuş ve 1086 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı