11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışması Bölge Ödül Töreni Gerçekleştirildi.

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

11. TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışması Bölge Ödül Töreni Adana'da Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
Adana Bölgesinden 750 proje başvurusu olmuş 50 proje bölge sergisi katılmaya hak kazanmıştır.

Hatay Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Zeynep AVCI; 'UZUYOR KISALIYOR ÇİZGİLİ KASLAR NASIL ÇALIŞIYOR?" projesiyle Biyoloji alanında; İrem Gül BAYRAKTAROĞLU, Emir Arda EKER öğrencilerimiz; 'ATIK MALZEME OLAN ARABA HAVA FİLTRELERİNİN ISI VE SES YALITIM MALZEMESİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMESİ' projesiyle Fizik alanında; HATAY ÖZEL İSKENDERUN BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU öğrencilerimiz, Suat MATKAP 'DEVREYLE SULAMA SİSTEMİ ' adlı projesiyle Fizik alanında; Tılsım TURAN ve Ulaş ÖZONUR ise 'ARDUNİO İLE KAPI AÇMAK' adlı projesiyle yine Fizik alanında bölge sergisine kalmayı hak ederek Adana'da ilimizi temsil etmiştir.

Sergi neticesinde ise HATAY ÖZEL İSKENDERUN BAHÇEŞEHİR ORTAOKULU öğrencimiz, Suat MATKAP 'DEVREYLE SULAMA SİSTEMİ' adlı projesiyle Fizik alanında Bölge üçüncülüğü elde etmiştir.

Bu kayıt 24/04/2017 11:42:20 tarihinde oluşturulmuş ve 1509 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı