AGL Projesinde Sabun Üretimi Başladı

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Dezavantajlıların İstihdam Edilebilirliğinin Artırılması ve Sosyal Entegrasyonlarının sağlanması programı kapsamında desteklenen, Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibi rehberliğinde yazılan ve gerçekleştirilen Hayrettin Özkan Ortaokuluna ait "Aydınlığa Giden Lokomotif Projesi" kapsamında dezavantajlı kadınlar için düzenlenen El Yapımı Sabun Kursu ile kadınlar evde sabun yapmayı öğrenmeye başladılar.

Dezavantajlı kadınların evde sabun yapmayı öğrenmesinin ve bu şekilde hem ev ekonomisine katkı sağlamasının hem de istihdam edilebilmelerinin, iş kurmalarının ya da iş bulmalarının, hedeflendiği proje ile kadınlar üretime başladılar.

İlk olarak sıcak yöntem ile Defne Sabun Üretimi yapan kadınlar ilerleyen günlerde süs sabunu ya da mis sabunu olarak da adlandırılan sabunlardan da üretmeye başlayacaklar.

Bu şekilde meslek edinecek iş bulacak ya da iş kuracak olan kadınlar oldukça heyecanla çalışmalarını sürdürdükleri gözlemlenmektedir.

Bu kayıt 23/02/2017 07:55:36 tarihinde oluşturulmuş ve 1570 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı