‘Tiny Footsteps on the Beach “ projesi uygulandı

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkez Başkanlığı Gençlik Programı kapsamında desteklenen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Genç Öğretmenler Grubu ortaklığı ile yürütülen ‘Tiny Footsteps on the Beach “ projesi 01-08 /Ağustos /2016 tarihleri arasında Samandağ ilçesinde uygulandı.
Türkiye , Romanya , Polonya, Bulgaristan ,Yunanistan ve Azerbaycan’dan gelen toplamda 42 katılımcı ile gerçekleştirilen proje kapsamında deniz kaplumbağalarının korunması ve insanların deniz kaplumbağalarına olan bakış açılarını olumlu bir şekilde değiştirmek adına 7 gün süreyle çeşitli etkinliklerle proje faaliyetleri gerçekleştirildi. Proje süresi boyunca yuva kontrolü ,sahil temizliği ve bölge halkı ile röportajlar yapıldı. Projeye katılan gençler böyle bir çalışma içerisinde bulunduklarından dolayı memnuniyet duyduklarını belirttiler.
Projenin son gününde İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Köse ve proje katılımcılarla birlikte Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan genç gönüllülerin öncülüğünde bir deniz kaplumbağa yuvası açılarak 80 deniz kaplumbağasının denize ulaşmasına tanık olundu.
Proje Koordinatörleri Mahmut Cihangir GİRİŞKEN ve Ahmet SALDIRAN bu tür projeler ile dünyada hem ilimizin doğal güzelliklerinin tanıtılması hem de doğal hayatın korunmasına fayda sağlanacağını belirterek projede emeği geçen herkese çok teşekkür ettiklerini belirttiler.

Bu kayıt 01/11/2016 11:06:29 tarihinde oluşturulmuş ve 1432 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı