Bir Dede Korkut Hikayesi Boğaç Han Tiyatrosu Sergilendi

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen Hatay İl Mlli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında yürütülen Bir Dede Korkut Hikayesi Boğaç Han Projesi kapsamında gerçekleştirilen TOKİ Şehit Süleyman Yılmaz Anadolu Lisesi öğrencilerinin oynadığı Güler AKAR tarafından yönetilen tiyatro oyunu 27 Nisan 2016 tarihinde saat :19:30 ‘da Antakya Kültür Merkezinde sahnelendi.
Sahnelenen tiyatro oyununa Maarif Müfettişleri Başkanı Ahmet BAYAR ,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa KÖSE ile birçok okul müdürü ve öğrenci velileri katılım gösterdi.
Tiyatro sonrası konuşan Proje Koordinatörü M. Cihangir GİRİŞKEN ; “Başta Oyunculara, yönetmen Güler AKAR’a , Senaryo Yazarı Zeki NOKTA’ya ve projenin ortaya çıkmasında, uygulanmasında emeği geçen Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibinde görevli bütün öğretmenlere ve TOKİ Şehit Süleyman YILMAZ Anadolu Lisesi Okul Müdürü Yakup AY’a ,oyun hazırlıklarının yapılmasında büyük katkısı olan Haydar Mursaloğlu İlkokulu Müdürü İbrahim BOLATAN’a ve bilhassa Antakya Nedime Keser Halk Eğitimi Merkezi ve ASO Müdürlüğü’ne teşekkür ederim.” dedi ve ekledi; “2015 yılını Kasım ayında başlayan bu tiyatronun çalışması hazırlık ve tiyatro kursu şeklinde sürmüştür. Oyuncu ekibinin Cumartesi Pazar günleri de dahil olmak üzere büyük bir fedakârlıkla günlerce sahne çalışması yapmıştır. Oyun Hatay ili genelinde üç farklı ilçede 15 okulda sahnelenmiştir. Gençlerimizin atalarını tanımalarında büyük etkisinin olduğunu belirterek yeni nesillere aktaracak bu tarz çalışmaları gerçekleştirmeliyiz.” dedi ve konuşmasını seyircileri selamlayarak bitirdi.

Bu kayıt 28/04/2016 11:11:57 tarihinde oluşturulmuş ve 2445 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı