Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı Projesi Tanıtım Toplantısı

Anasayfa / Haberler & Duyurular / Haberler & Duyurular >

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti ortaklığında sürdürülen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Projesi Eğitimlerinin ilimizdeki tanıtım toplantısı 27/02/2015 tarihinde Hatay Kültür Merkezi Salonunda gerçekleşti. Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut ÇERKO ,Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Şube Müdürleri ve çok sayıda okul ve kurum müdürü katıldı.
Toplantıda konuşan İl Türkiye Yeşilay Cemiyeti Hatay Şubesi Başkanı Hidayet ŞİŞKEN: “Öncelikli olarak bağımlılıkla mücadelemiz ile ilgili yürüttüğümüz çalışmalara destek olan Milli Eğitim camiasına teşekkür ederiz. Son zamanlarda aile bağlarının zayıflaması dolayısıyla gençler arasında sigara, alkol ve diğer zararlı maddelerle ilgili bağımlılıklarda artış görüldüğü gözlemlenmektedir. Bu konuda öncelikle rehber öğretmenlerine verilecek eğitimlerle bu tarz tehlikelerden korumak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.. Tüm kurumların el-birliği ile gençlerimizin uyuşturucudan uzak tutulması adına, gerek ailelerin bilgilendirilmesi, gerekse öğrencilerin bilinçlendirilmesi için her türlü önlemi almalıyız, Öğretmenlerimizin de desteğiyle öncelikli amacımız, madde kullanımının yaygınlaşmasını önlemektir. Bu gençler sadece anne babalarının değil, hepimizin evladıdır. Onlara mutlaka sahip çıkmalıyız. Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunda okul idarecilerine ve öğretmenlere büyük görevler düştüğünü dile getirdi.
Ardından program Türkiye Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinatörü Funda DİKBAŞ HİZMETÇİ 'nin ,TBM Eğitim Programı Projesi tanıtım sunumu ile devam etti.

Bu kayıt 02/03/2015 14:42:07 tarihinde oluşturulmuş ve 2182 kere ziyaret edilmiş.

Proje Sitelerimiz

Aydınlığa Giden Lokomotif ProjesiSuriyeli Çocuklar İçin Türkçe Konuşma Ağırlıklı Anasınıfı ProjesiMinik Vecihiler Hürkuş Oluyor Projesiİyi Örnekler Sitesi
Değerler EğitimiCemil Meriç YılıZeytin Dalı Okuma Evi ve Sanat AtölyesiOtizmli Çocukların Sosyal ve Sportif Yönden Desteklenmesi Projesi
Osmanlı Türkçesi ÖğreniyorumHatay'ın HayırseverleriSağlıklı Nesil, Sağlıklı GelecekBana Habib-i Neccar’ı Anlatır Mısın?
Ekmeğini Taştan Çıkaran GençlerMesleki Eğitim SitesiKırsalda Tiyatro ProjesiHatay Mangala Şenliği
Fidanlar Çınarların İzindeYahya Kemal Beyatlı Yılı